Tinkamai parinktos biuro kėdės didina darbo našumą

Daugeliui mūsų darbas yra virtęs antraisiais namais, todėl didžiąją dienos dalį praleisdami ofise norime ten jaustis ne tik jaukiai, bet ir patogiai. Be to, tik savo darbo vieta patenkintas darbuotojas sugebės dirbti našiai ir produktyviai. Darbdaviai, neinvestuojantys į biuro baldus, daro meškos paslaugą patys sau, kadangi po kurio laiko darbuotojas ims skųstis nugaros skausmais, pradės jausti nuovargį, bus prastos nuotaikos ir vis daugiau mąstys apie naują darbovietę.

susitarimasPopuliariausi biuro baldai yra stalai ir kėdės, tačiau nepamirškite, kad tiek stalai, tiek kėdės turi atitikti darbuotojo ūgį – prie stalo turime sėdėti tiesiai, rankos turi būti patogioje padėtyje, t. y., nei nuleistos per žemai, nei per aukštai užkeltos. Ypatingai daug dėmesio reikėtų skirti kėdei, ant kuriuos sėdime – juk sėdėdami praleidžiame visą darbo dieną, todėl kėdė turi būti ne tik minkšta, bet ir patogi atsiremti. Pirmosios biuro kėdės buvo sukurtos jau XIX a. viduryje. Šios kėdės padėjo išvengti nemalonių nugaros skausmų – jose buvo panaudoti tuo metu neįprasti kėdžių atributai, t. y. krėslinės rankų vietos, atrama nugarai ir pan. Iš teisų vienas žinomiausių išradėjų, kuriam galėtume priskirti biuro kėdės atradimą, yra gamtininkas Čarlzas Darvinas – jis, norėdamas greičiau pasiekti įvairius savo kolekcijos pavyzdžius, prie kėdės pritvirtino ratukus.

Ieškodami baldų ofisui, nepamirškite, kad biuro kėdė privalo būti reguliuojamo aukščio (juk darbuotojai gali keistis, o kiekvienam pirkti atskiros kėdės turbūt nenorėsite). Be to, tokia kėdė turėtų būti paminkštinta. Minkštesnė turėtų būti ir nugaros atrama, kadangi kitaip darbuotojas pradės skųstis nugaros skausmais. Kėdės, kaip ir visi kiti biuro baldai, privalo būti ne tik patogios, bet ir funkcionalios. Tai reiškia, kad daugiausiai naudos gausite iš kėdžių su ratukais. Tokios kėdės padės darbuotojams lengviau apsisukti (ypač jei stalas su kompiuteriu yra vienoje pusėje, o lentyna su dokumentais – kitoje), šios kėdės taupo darbuotojų jėgas ir brangų darbo laiką. Šiandien visus darbuotojų lūkesčius atitinkantys baldai parduodami Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Rinkdamiesi biuro kėdes, įvertinkite ir jų spalvą. Ne paslaptis, kad skirtingos spalvos nulemia skirtingą nuotaiką, pvz., apsupti raudonos spalvos mes sunkiai susikaupiame darbui, be to, galime tapti agresyvesni ir pradėti pyktis su šalia dirbančiais kolegomis. Siekdami skatinti darbuotojų protinę veiklą, rinkitės šiltas spalvas. Apskritai, planuodami biuro interjerą, stenkitės vengti tamsių ir šaltų spalvų. Jos slopins darbuotojų motyvaciją. Nors daugelis vengia šviesių baldų dėl jų nepraktiškumo, tačiau ši problema jau išspręsta – šiuolaikiniai baldai gaminami iš purvui atsparių ir lengvai valomų medžiagų. Kėdės spalva taip pat svarbu. Nors tamsios (juodos, rudos, mėlynos) kėdės yra populiarios visame pasaulyje, tačiau šiandien galite įsigyti kėdes, pasižyminčias išskirtiniais raštas, neįprastomis audinių spalvomis. Nors kėdės turi derėti prie bendro biuro interjero, tačiau keli spalviniai akcentai tik sužadins darbuotojų žvalumą ir pagerins jų nuotaiką. Žinoma, bandydami žaisti spalvomis, nepraraskite saiko jausmo. Iš tiesų optimaliausią sprendimą pasiektumėte tuo atveju, jei į pagalbą pasitelktumėte dizainerius.