Tinkama šildymo krosnelių priežiūra

Jei šildymo krosnelės plovimui samdėte specialistą, tačiau esate įtarūs ar nujaučiate, jog darbus atliko ne taip, kaip turėtų, sužinoti ar sistema išplauta tinkamai galite matuodami plovimo tirpalo rūgštingumą (pH). Jei tirpalo rūgštingumas nekinta apie valandą – sistema yra išvalyta tvarkingai ir neturėtų kelti jokių rūpesčių. Rūgštingumą galima matuoti specialiu matuokliu ar lakmuso popierėliu.

valo kaminąReiktų atminti, jog praplovus šildymo sistemąar krosnelę cheminiais tirpalais ją būtina papildomai praplauti ir vandeniu. Procesas plaunant vandeniu yra similarus plovimui cheminiais tirpalais.

Reguliarus šildymo krosnelių sistemos plovimas leidžia sutaupyti nemažai pinigų, kadangi laiku neišvalius sistemos gali tekti ne tik ją ardyti ir plauti mechaniškai kiekvieną detalę, bet ir gali nutikti taip, jog lengviau besidėvinčias dalis teks keisti naujomis, o, kaip žinia, kokybiškos šildymo sistemos dalys nėra pigios.

Apie tai, jog reikia valyti šildymo sistemą gali išduoti sumažėjęs efektyvumas, suprastėjęs degimas, mažėjanti temperatūra ar dideli temperatūrų skirtumai skirtingose patalpose.

Papildomą dėmesį reikia atkreipti į tai kokia krosnele naudojatės. Kaip žinia šildymui skirtos krosnelės yra skirstomos į dujines, kieto kuro (gali būti ir briketai) bei dujinias. Kiekvienai iš šių krosnelių yra skirtingi valymo būdai, nes problemos su kuriomis susiduriama taip pat yra indiviaudalios kiekvienam gaminiui. Geriausia yra ne rizikuoti ir šildymo sistemos valymui išsikviesti kvalifikuotus, savo darbą išmanančius specialistus.