Stogas virš galvos

Turėti stogą virš galvos yra vienas esminių žmogaus poreikių. Tačiau reikia prisiminti, kad lygiai taip pat svarbu yra tą stogą prižiūrėti, o atėjus laikui ir pakeisti nauju. Tautiečiai stogo keitimą atlieką neanksčiau kaip po 20 metų, nuo namo statybos. Tačiau visai kitokia praktika yra taikoma Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Čia vadinamos re-roofing paslaugos yra užsakomos kas penkis – dešimt metų. Apie tai kokias technologijas naudoja Amerikiečiai galite daugiau informacijos rasti internete. Informacijos anglų kalba tikrai yra daugybė.

Štai Amerikoje būna, kad dėl stiprių vėjų ir lietingo sezono žmonės norėdami jaustis užtikrinti dėl savo namo saugumo, profilaktines roofing paslaugas užsisako kiekvienais metais. Daugiau informacijos apie stogų dengimą JAV (jei konkrečiai tai apie mažo miestelio Naperville’io) ir rekomendacijas, galite rasti čia. Žmonės gyvenantys arčiau pakrantės yra nelinkę rizikuoti ir renkasi laiko patikrintus ir puikiai užsirekomendavusius stogo dengimo meistrus.

Lietuvių gausiai apgyvendintoje Didžioje Britanijoje kapitalinis stogo remontas yra atliekamas kiek rečiau. Tačiau dėl savo geografinių ypatumų (kaip žinia Anglija yra sala), čia neretai pila lietus ir sriūbauja itin stiprus vėjas. Tai savo ruoštu žmones įpareigoja būstą prižiūrėti išties atidžiai.

Darant stogą yra keletas populiariausių metodikų. Kurią pasirinkti priklauso nuo naudojamų medžiagų, klimato niuansų ir namo savininko piniginės storio. Dažniausiai yra naudojamos šios stogų dangos:

  • Molinės čerpės;
  • Skardiniai lakštai;
  • Skardinės čerpės;
  • Keramikinė danga.

Dauguma specialistų teigia, kad iš aukščiau išvardintų stogo dangų, geriausia ir ilgaamžiškiausia yra molinės čerpės. Ši danga gali tarnauti ne vieną dešimtmetį. Kokybiškai pagamintos čerpės ilgus metus išlaiko savo originalią spalvą, o fizinės deformacijas dėl konstrukcinių ypatybių yra praktiškai neįmanomas – 0%. Savo svoriu ir montavimo elementais čerpės stogo konstrukcijai suteikia ir papildomą patvarumą. Yra tik viena blogybė – kaina. Neretai pasitaiko, kad uždengti stogą čerpėmis gali kainuoti kelis kartus daugiau nei tarkime skardos lakštais.

Tinkamai prižiūrėt namus yra itin svarbu, nes tada jie galės priglausti ne vieną šeimininkų kartą. Aišku vakarų šalyse yra plačiai naudojamas draudimas, kuris padeda išspręsti finansinius klausimus, jei nutinka taip, kad po audros ar kitos stichijos namas staiga tampa netinkamas gyventi. Būsto draudimas populiarėja ir Lietuvoje, bet jį turi dar toli gražu ne visi namų ūkiai. Apsidrausti reikia net jei manote, kad namas yra pakankamai tvirtas tam, kad atlaikytų bet kokį stichijos šėlsmą. Nelaimingų atsitikimų pasitaiko itin įvairių. Nuo gaisro iki įsilaužimo ir įvairaus tyčinio turto suniokojimo.

Apsidrausti galima ne tik namą, bet ir jame esančias materialinės vertybės. Neretai žmonės dėl ugnies praradę namus lieka be nieko. Taip nutinka nes namuose yra laikomas visas turtas bei per gyvenimą užgyventi daiktai. Jei šiam turtui prireikė dvidešimties ar net dar daugiau metų, vargu ar pavyks greitai atstatyti bent dalį. Visiškai kitokia situacija jei žmogus buvo apsidraudęs, draudimo kompanija padengs visas patirtas materialines išlaidas. Emocinės traumos deja yra nekompensuojamos.