Sieninių spintų gamyba – į ką atsižvelgti?

Įrenginėdami būstą norime jame pritaikyti pačius geriausius ir patogiausius sprendimus, kurie atitiktų mūsų poreikius ir tarnautų ilgai. Ypač jei kalbame apie baldus, kurie yra ne butaforiniai, o kasdienio naudojimo. Vienas tokių – spinta. Net jei dabar galvojame, kad turime pakankamai vietos drabužiams ir kitiems daiktams susidėti, besikeičiantis gyvenimo būdas, šeimos pagausėjimas ir kiti veiksniai viską apversti aukštyn kojomis. Todėl specialistai rekomenduoja iškart įsirengti kuo erdvesnes ir funkcionalesnes spintas, kurių po keleto metų nereikėtų keisti naujomis. Puiki išeitis – sieninių spintų gamyba pagal individualų užsakymą. Tokios spintos praktiškai išnaudoja erdvę, yra talpios ir pagaminamos pagal kiekvieno poreikius. Į ką atsižvelgti, jei jus domina sieninių spintų gamyba?

Gamintojas

Kad ir kokios dizaino ar projektavimo idėjos besisuktų jūsų galvoje, tam reikalingi meistrai, kurie galės jas įgyvendinti. Todėl pirmas žingsnis puikios sieninės spintos link – gamintojų paieška. Nepasitikėkite pavieniais, neaiškiais meistrais, kurie dirba nelegaliai arba negali pasigirti atitinkama patirtimi. Tiek internete, tiek paslaugų skelbimų portaluose yra gausu įmonių, kurios gamina išskirtinės kokybės korpusinius baldus. Kad pasirinktumėte geriausią, pasidomėkite jų atliktais projektais, komanda, įkainiais ir patirtimi. Tai padės įsitikinti, ar tai tikri savo srities profesionalai.

Techninės detalės

Pasirinkus įmonę ar meistrus, užsiimančius sieninių spintų gamyba, reikės apgalvoti labai daug techninių detalių, kurios padės pagaminti tinkamą baldą. Visų pirma nuspręskite, kokia vieta bus tinkamiausia spintai. Kai kurie architektai jau projektuodami namus įrengia specialias nišas. Jei tokios neturite, nesijaudinkite – sieninę spintą galėsite įrengti kur nors kampe, prie sienos, palėpėje, po laiptais, ar net tamsiuose kambariukuose. Nors sieninių spintų gamyba nereikalauja karkaso, kas ženkliai palengvina darbą, reikalinga numatyti labai aiškiai apibrėžtą jos konstrukciją. Čia svarbus kiekvienas elementas: nuo durų tipo (stumdomos, sudedamos, atidaromos), iki vidinės įrangos (plokštės, techninės detalės ir pan.). Žinoma, ne ką mažiau svarbu išsiaiškinti ir matmenis bei spintos gylį, o vėliau numatyti, kokias sudedamąsias dalis ji turės. Čia kalbame apie lentynas, stalčius ir pan. Na, o galiausiai, vertėtų nuspręsti, koks bus spintos dizainas – juk jis turi derėti prie interjero ir būti universalus, jei ateityje norėtumėte keisti kambario stilių.