Pirkti su akcija visada pigiau

parduoda internetuDidžiuosiuose prekybos centruose bei mažesnėse parduotuvėse dažnai atkreipiame dėmesį į akcijos ženklu pažymėtas prekes. Prekybininkų naudojamas įvairios akcijos yra puikus kapitalistinės visuomėnės bendradarbiavimo pavyzdys. Verslininkas tokiu būdų gali realizuoti ne tokias populiarias prekes arba didelių nuolaidų dėka pritraukti daugiau pirkėjų. Tuo tarpu žmogui kaip vartotojui tai irgi yra patrauklu, nes suteikia galimybę įsigyti prekę arba paslauga su ženklia nuolaida.

Didžiųjų prekybos tinklų skelbiamos akcijos ir nuolaidos neretai yra plačiai reklamuojamas tiek visuomėnės informavimo priemonėse, tiek spaudoje. Pagrindinis šių prekybininkų tikslas yra pritraukti susidomėjusių pirkėjų, kurie įsigyje akcijinę prekę su nuolaida, papildomai nuperka ir kitų prekių.

Laimi pirkėjas ar pardavėjas?

Verslininkai internete pardavinėjantis nuolaidų kuponus, bei įvairias dienos akcijas dirba kiek kitu principu. Šiuo atveju siekiama parduoti kuo daugiau konkrečių prekių (dovanų, kelionių, sveikatinimo paslaugų ar pan.) ir parduotų prekių kiekiu atsverti sumažėjusias pelno maržas. Čia irgi laimi abidvi pusės (taip sakant ir vilkas sotus ir avis sveika), pardavėjas realizuoja daug prekių o vartotojas įsigyje puikių dovanų ar kitų prekių už patrauklią kainą. Tiesa kai kurie specialistai teigia, kad yra žmonių, kurie tampa priklausimo nuo tokių pirkimų ir dažnai pamatę prekę su nuolaida ją perka net jei ji jiems ir nėra reikalinga.

Kokios nuolaidos yra taikomos?

Priklausomai nuo prekės ar paslaugos pobūdžio, tam, kad pritraukti vartotoją, paprastai yra siūlomos nuolaidas nuo 5% iki 80%. Tačiau dažniausiai yra apsistojama ties viduriuku ir akcijinėms prekėms siūlomos maždaug 50% nuolaidos. Tai yra iš ties reišmingas nukainavimas, bet kokios kategorijos prekei ar paslaugai.