Pigūs skrydžiai į Liverpulį

Ištarus žodį „Anglija“ arba „Didžioji Britanija“, iš karto kyla asociacija – Londonas. Anglijoje yra ir kitų miestų, kuriuose yra ką pamatyti, o tuo labiau, ką nuveikti. Tai pramoninis miestas Liverpulis, kuris yra pakankamai gerai žinomas pasaulyje. Tiesioginiai pigūs skrydžiai iš Vilniaus – vos 100 litų į vieną pusę, tad apsilankyti šiame mieste savaitgaliui – jokia problema.

Liverpulis yra žinomas, kaip labai judrus jūrų uostas Anglijos Vakaruose. Tai aštuntas pagal dydį Didžiosios Britanijos miestas, kuriame, įskaitant aplinkinius kaimus ir rajonus, gyvena apie 2 milijonai žmonių. Po antrojo Pasaulinio karo Liverpulio situacija buvo permaininga, tačiau dabar tai labai sparčiai besivystantis miestas.

liverpulis
Aišku, negalima nepaminėti, kad čia atsirado legendinė Britų roko grupė „The Beatles“, kurių indėlis pasaulinei muzikai yra neįkainojamas. Atvykstantys turistai būtinai aplanko „Bitlų“ vietas, kur jie grojo, augo, tobulėjo, su jų vardais susijusius muziejus ir architektūrinius paminklus. Galų gale vienas iš Liverpulio oro uostų yra pavadintas Džono Lenono vardu.

2008 metais kartu su Stavangeriu (Norvegija) Liverpulis buvo Europos kultūros sostine. Tam buvo itin kruopščiai ruošiamasi ir dabar šis miestas gali džiaugtis ne tik pasikeitusiu miesto veidu, bet ir nauju įvaizdžiu. Tai pažangus technologinis miestas, kuriame yra įsikūrę daugybė pramonės ir paslaugų sektoriaus įmonių. Čia taip pat išvystytas ir sporto sektorius, nes miestas turi net 2 aukščiausio lygio futbolo komandas – Everton FC ir Liverpool FC, kurios žaidžia ne tik Premier lygoje, bet kartais ir UEFA tarptautiniuose turnyruose.

Lietuviai čia poilsiauti labai retai atvažiuoja. Čia jie daugiausiai dirba aplink miestą įsikūrusiuose fabrikuose ir gamyklose, taip pat ir aptarnavimo sektoriuje.
Atvykote į Liverpulį pasisvečiuoti? Būtinai reikia nuveikti šiuos 5 dalykus:

  1. Aplankyti kai kuriuos Bitlų muziejus – Džono Lenono ir Polo McCarney namus, kuriuose susipažinsite su šios šlovingos muzikos grupės istorija ir praeitimi.
  2. Užsukti į Liverpulio istorijos centrą – Merseyside Maritime Muziejų.
  3. Aplankyti įspūdingą Metropoliteno katedrą ir kitas bažnyčias, pavyzdžiui anglikonų katedrą.
  4. Jei yra galimybė, nueiti į futbolo rungtynes Anfieldo stadione.
  5. Antony Gormley’s Another Place – apie 100 metalinių skulptūrų, pastatytų Liverpulio paplūdimyje atrodo tikrai įspūdingai.

Aišku, yra dar 55 dalykai, kuriuos galite pamatyti Liverpulyje, tačiau tam nepakaks ir mėnesio, kad viską apžiūrėtumėte. Juk šis miestas per metus sulaukia daugiau nei 55 milijonų turistų per metus (2011 metų skaičiai).

Pigūs skrydžiai Vilnius-Liverpulis yra puiki proga pamatyti šį nuostabų miestą. Jų kaina beveik juokinga – apie 100 litų į vieną pusę. Belieka tik susirasti, kur apsistoti, ir pirmyn.