Naujas galimybes suteikia dedikuoti serveriai

Hostingas interneto svetainių talpinimuiTurintys verslą asmenys puikiai žino, kad internetinė svetainė yra būtina, norint pasiekti savo klientus ir atitikti šiuolaikinio verslo modelį. Prekyba užsiimančios parduotuvės savo prekes neretai parduoda ne tik tradicinėse prekybos vietose, bet perkelia ir į internetines parduotuves. Nesvarbu, ar Jums užtenka tik paprastos svetainės, ar reikalinga prekybos sistema, Jums reikia pasirūpinti talpinimu. Tai gali būti hostingas arba dedikuoti serveriai iš patikimo paslaugų teikėjo.

Hostingas yra skirtas nedidelėms, didelio kiekio resursų neišnaudojančioms interneto svetainėms. Pavyzdžiui, jei Jūs savo svetainėje tenorite aprašyti teikiamas paslaugas, pateikti atliktų darbų nuotraukas bei, svarbiausia, palikti savo kontaktus, Jums tikrai pakanka hostingo. Priklausomai nuo svetainės apimties ir kai kurių funkcijų vieniems pakanka pačio pigiausio plano, kitiems reikalingi ir šiek tiek brangesni, daugiau galimybių suteikiantys hostingo planai, kurie dažniausiai skiriasi disko vietos, duomenų srauto kiekiais, taip pat, ar palaikomos duomenų bazės, kelių svetainių galimybė ir panašiai. Jei vis tik nusprendėte, kad hostingo siūlomų galimybių neužtenka – Jums pravers dedikuoti serveriai. Tai brangesni, tačiau daug daugiau galimybių suteikianti talpinimo paslauga, kuriai sukonfigūruoti būtinos ir šiokios tokios gilesnės žinios.

Dedikuoti serveriai dažniausiai leidžia stipriai varijuoti tarp pasirenkamų resursų, todėl tinka labai skirtingiems projektams ir svetainėms. Net jei Jūsų projekto duomenys naudoja kelis šimtus duomenų bazių ar užima keletą terabaitų vietos kietajame diske – Jūs galite rasti tokį dedikuotą serverį, kuris tai palaikys. Be to, jei vienas serveris negali atitikti Jūsų reikalavimų, dedikuoti serveriai gali būti kombinuojami ir iš kelių skirtingų serverių sujungiamas į vieną, taip patenkinant visus Jūsų keliamus reikalavimus.

Dedikuoti serveriai gali būti naudojami ne tik interneto projektų talpinimui, bet taip pat ir norint susikurti asmeninį ar įmonės debesį. Debesų kompiuterija sparčiai žengia į priekį, o pasitikti viešomis ir populiariomis debesų talpyklomis yra linkę ne visi. Ypač kuomet eina kalba apie įmonės dokumentus, kurių saugumas turi būti užtikrintas maksimaliai. Susikurti savo debesų talpyklą nėra labai sudėtinga, jos priežiūrą nereikalauja daug laiko ar ypatingų žinių, todėl kai kuriais atvejais nuosava saugykla yra pigiau, paprasčiau, saugiau ir naudingiau nei naudojantis siūlomais, jau sukurtais produktais. Be to, pasinaudodami programavimo žiniomis ar paslaugomis galite susikurti tokį debesį, kuris turės būtent tas funkcijas, kurios Jums reikalingos.

Nedidelės įmonės mano, kad ir hostingas gali atstoti debesų talpyklą, tačiau tai visiškai nerekomenduojama, kadangi hostinge siūlomas gerokai mažesnis saugumo lygis. Taip pat, piko metu duomenis sunkiau pasiekti, užtrunka nemažai laiko, kol jie perkeliami. Be to, reikia suprasti, kad hostingo pagrindinė paskirtis – nedidelių interneto svetainių talpinimas, o ne talpyklos ar saugyklos.

Įmonėms verta pamąstyti ir apie tai, kad turimi kompiuteriai taip pat gali būti paversti serveriais. Viskas ko Jums reikia – pakankamų parametrų kompiuterio ar kelių jų, stabilaus interneto ryšio (jei serveris bus naudojamas tik vidiniame tinkle – patikimo ir greito vidinio tinklo), taip pat, šiek tiek žinių ir programinės įrangos. Iš pakankamai seno, tačiau veikiančio kompiuterio nesunkiai galima išgauti duomenų saugyklai tinkamą serverį, taip ne tik sutaupant pinigų, bet ir išnaudojant nereikalingus įmonės daiktus. Tačiau verta žinoti, kad esant gedimams teks jais rūpintis patiems, tuo tarpu dedikuoti serveriai ar hostingas turi stiprią patyrusių profesionalų komandą, kuri dažniausiai visą parą stebi, prižiūri serverius ir jei reikia diagnozuoja bei pašalina gedimus. Taigi, apie tai vertėtų susimąstyti iš anksto.