Lietuvos bankas turės grynųjų pinigų tarnybą

Lietuvos bankas išplatino pranešimą, jog nuo šių metų rugsėjo 3 dienos darbą pradėjo naujoji “grynųjų pinigų tarnybą” (GPT). Ši tarnyba bus atsakinga už grynųjų pinigų apskaitą bei kitas grynųju pinigų tvarkymo funkcijas. Taip pat numatoma GPT žinion perduoti Lietuvos banko pinigų saugyklų tinklą.

Tarnybos vadovu yra paskirtas A. Jaramaitis. Planuojame, kad visą koletyvą sudarys apie septyniasdešimt žmonių, kurie bus suskirstyti į departamentus bei dar vieną papildomą kasos skyrių. Departamentai taip pat bus išskirstyti į keletą papildomų skyrių su atskiromis funkcijomis. Laikinai pagrindinė veikla bus vygdomą Klaipėdos skyriuje, tačiau planuojame ateityje GPT perkelti į Kauną bei Vilnių.

Grynųjų pinigų tarnyba buvo įkurta reorganizavus iki šiol šias funkcijas atlikusi Lietuvos banko kasos departamentą. Tokių veiksmų buvo nutarta imtis, kuomet paaiškėjo, kad minėtas departamentas yra atsakingas už pernelyg daug naujų funkcijų. Tikimasi, kad šis pertvarkymas padės sutaupyti lėšų bei geriau tvarkyti ir administruoti grynųjų pinigų operacijas.

Šis žingsnis yra vienas iš daugelio kurių Lietuvos bankas ėmėsi norėdamas efektyviau išnaudoti turimus resursus bei perskirstyti tarnybų veiklą, taip, kad šios geriau susidorotu su specifinėmis užduotimis.

Be viso kito naujoji tarnyba vykdys ir visuomėnės informavimo funkcijas. Bus siekiama šviesti visuomėnę apie situaciją pinigų rinkoje bei jų tikrumą. Patars kaip atskirti tikrus pinigus nuo padirbtųjų, informuos bankus apie grynųjų pinigų apyvartas.