Kur būna įmontuoti GPS?

Apie tai, jog mūsų išmaniuosiuose telefonuose gyvena GPS imtuvas žinome jau dauguma. GPS mums padeda nepaklysti nežinomose vietose, prie mūsų padarytų fotografijų prideda lokaciją, tad tiek mes lengviau jas atpažįstame, tiek ir socialinėje erdvėje jas matantys draugai geriau įsivaizduoja, kur mes lankomės. GPS turi nemažai naudos, tačiau ar mes žinome, kur dar jis būna įmontuotas?

Nešiojami išmanūs įrenginiai

Tokie įrenginiai kaip išmanusis laikrodis ar išmanioji apyrankė jau nebestebina. Šiuose įrenginiuose taip pat gali būti montuojami GPS, taip padedant nustatyti žmogaus buvimo vietą (aktualu turint senyvo amžiaus, aplinkoje prastai besiorientuojančius giminaičius), stebėti savo judėjimo maršrutą (aktualu sportuojantiems ar keliaujantiems) ar turint kokį kitą tikslą.

 

Automobilių saugos sistemos

Automobiliai, kurių vertė yra didesnė už vidutinę dažniausiai aprūpinami aukšto lygio saugos sistemomis, kurios gali būti susisietos su GPS. Sumontavus automobilyje modernią saugos sistemą su GPS vietos nustatymo įrenginiu dingus transporto priemonei ji lengvai randama siųstuvo pagalba. Apie tokį įmontuotą siųstuvą dažnai net ir vagys nežino, nes pamatyti jį sunku, jis montuojamas sunkiai prieinamoje vietoje (kuo sunkiau prieiti – tuo daugiau laiko reikės rasti ir demontuoti), todėl tai yra vienas geriausių būdų apsaugoti savo transporto priemonę, o tiksliau, ją atgauti jai dingus.

Vaizdo registratoriai

Automobiliuose vis dažniau naudojami vaizdo registratoriai taip pat gali būti aprūpinti GPS. Tokiu būdu jie padės ne tik įrodyti įvykusį eismo ar kitą įvykį, bet ir padės tiksliai nustatyti to įvykio vietą. Ypatingai tai aktualu plynose užmiesčio teritorijose, kur labai sunku nustatyti savo buvimą vietą be papildomų prietaisų.

Pagalbos mygtukai

Pagalbos mygtukai dažnai yra stacionarūs, tačiau kai kuriais atvejais tenka naudoti ir mobilius. Juos yra integruota GPS funkcija tam, kad kviečiant pagalbą būtų aišku, kur ji turėtų vykti, kur yra pagalbos prašantis asmuo, kaip keičiasi jo pozicijas.
GPS galimybės yra labai didelės, todėl derėtų jas tinkamai išnaudoti, įvertinti jų naudą Jums ar Jūsų artimiems ir taip sau palengvinti gyvenimą.