KASKO draudimas: kas lemia jo kainą?

susitarimasKASKO draudimas – viena populiariausių  draudimo rūšių. Kokia yra šios draudimo rūšis? KASKO draudimas yra skirtas transporto priemonių savininkams. Šios draudimo rūšies paskirtis yra atlyginti nuostolius, susijusius su transporto priemonės ar jos dalių bei papildomos įrangos sugadinimu, nepaisant to, kas yra kaltininkas. Šios draudimo rūšies dėka žala bus atlyginta net ir tuo atveju, jei kaltininkas nebus nustatytas. KASKO draudimu apdraudus transporto priemonę žala bus atlyginta ne tik eismo įvykio ar vagystės, bet ir vandalizmo, chuliganizmo, stichinių nelaimių atvejų. Būtent šie KASKO draudimo privalumai lemia didelį populiarumą. Būtent dėl šios priežasties tūkstančiai vairuotojų skuba apdrausti savo transporto priemones. Ir nors ši draudimo rūšis yra itin populiari, dauguma vairuotojų yra aktualu, kokie veiksniai lemia KASKO draudimo kainą. Jei ir jums aktualus šis klausimas – skaitykite toliau.

Automobilio pagaminimo metai

Vienas pagrindinių veiksnių, nuo kurio priklauso, kiek teks mokėti už šią draudimo rūšį, yra automobilio pagaminimo metai. Daugumai vairuotojų, jog kuo seniau yra pagamintas automobilis, tuo mažiau reikėtų mokėti už jo draudimą. Tačiau tai netiesa – verta dėmesį atkreipti į tai, jog kuo senesnis automobilis – tuo brangiau kainuoja remontas. Kaip pavyzdį, pasitelkime 5 – erių bei 12 – os metų senumo automobilius. Tarkime, kad šie automobiliai vienodai nukentėjo audros metu. Vis dėlto,  tam , kad būtų galima kokybiškai suremontuoti šiuos du automobiliu, teks išleisti panašią sumą pinigų. Dėl šios priežasties galima daryti išvadą, jog automobilio pagaminimo metai nėra svarbūs – tiek senesnio, tiek naujesnio automobilio remontui yra reikalinga panaši suma.

Išlaidos, skirtos remontui

Kuomet reikalingas automobilio remontas, didelį  vaidmenį vaidina jo markė, kadangi vienų markių automobilių  detalės kainuoja mažiau; kitų markių automobiliams skirtos detalės yra brangesnės. Tai yra dar vienas veiksnys, lemiantis KASKO draudimo kainą.

Variklio galia

Yra pastebėta, kad tie automobiliai, kurių  varikliai yra galingesni, dažniau patenka į avarijas. Dėl šios priežasties, kai kurios KASKO draudimo paslaugą teikiančios įmonės, padidina kainą.

Vairavimo patirtis

Kiek kainuos KASKO draudimas, priklauso ir nuo vairuotojo turimo patirties. Natūralu, kad jauni žmonės, turintys mažiau vairavimo patirties, sukelia daugiau eismo įvykių. Būtent dėl šios priežasties KASKO draudimas, jaunuoliams, kurie automobilį vairuoja tik keletą metų, kainuoja šiek tiek brangiau, nei tiems, kurių vairavimo patirtis yra skaičiuojama dešimtmečiais.

Vairavimo istorija

Kuomet vairuotojas nori savo transporto priemonę  apdrausti šia draudimo rūšimi, yra atsižvelgiama ne tik į  jo vairavimo patirtį, bei ir į vairavimo istoriją. Pro draudikų akis tikrai nepraslys tokie jūsų vairavimo istorijos faktai, kaip sukeltas eismo įvykis ar vairavimas išgėrusiam. Jei jūsų vairavimo istorijoje buvo tokių atvejų, jie garantuos didesnes KASKO draudimo įmokas.

Gyvenamoji vieta

Gyvenamoji vieta yra dar vienas veiksnys, kuris lems, kokio dydžio KASKO draudimo įmokas teks mokėti. Pasirodo, jog didžiausiuose šalies miestuose gyvenantiems transporto priemonių savininkams, ši draudimo rūšis kainuoja brangiau dėl vienos labai paprastos priežasties – kuo didesnis miestas, tuo intensyvesnis miestas. Atsižvelgiant į tai, galima teigti, kad KASKO draudimo įmokos Radviliškio gyventojui bus mažesnės nei transporto priemonės savininkui, gyvenančiam sostinėje.

Apibendrinant šią temą galima teigti, kad KASKO draudimo kaina priklauso nuo 6 pagrindinių dalykų: automobilio pagaminimo metų, išlaidų, skirtų remontui, variklio galios, vairavimo patirties, vairavimo istorijos bei gyvenamosios vietos. Na, o jei norite sužinote tikslią šio draudimo kainą savo atveju – kreipkitės į profesionalius draudikus, kurie įvertins jūsų situaciją.