Fejerverkai: ką būtina žinoti apie saugumą?

Fejerverkai – itin populiari prekė paskutiniaisiais metais, puikiai papuošianti bet kurią šventę. Artėjant didžiausioms metų šventėms fejerverkų mėgėjai plūste plūsta į  prekybos centrus bei specializuotas pirotechnikos prekių parduotuves, o pagrindiniu pirkiniu tampa įvairių rūšių spalvingi fejerverkai. Iš tiesų, jei fejerverkas bus kokybiškas bei naudojamas pagal paskirtį, šventė bus pagyvinta įspūdingais ornamentais. Tačiau jei fejerverkus naudosite netinkamai ar įsigysite itin pigų pirotechnikos gaminį, gali nutikti ne itin malonių įvykių. Būtent dėl šios priežasties būtina atminti, kad fejerverkai – ne tik džiugias akimirkas galinti suteikti priemonė, bet ir saugumo reikalaujantis pirkinys, tad svarbu, kad bet kokios šventės metu atmintumėte keletą svarbių dalykų.

Vienas svarbiausių dalykų, kuris yra susijęs su pirotechnikos gaminiais bei saugumu yra tas, jog antrai, trečiai ar ketvirtai kategorijai priskiriami pirotechnikos gaminiai negali būti naudojami patalpose. Puiku, jei tortams skirtais fejerverkais nusprendėte papuošti šventinius skanėstus – jais gėrėtis galite būdami patalpoje, tačiau jei vienas iš šventės atributų yra galingos raketos ar fejerverkai, atminkite, jog jų dovanojamu grožiu galima žavėtis tik lauke.

Tinkamas fejerverko nukreipimas – tai dar vienas dalykas, kurį būtina paminėti kalbant apie saugumą. Kaip tinkamai turi būti nukreiptas fejerverkas? Svarbiausias dalykas, kurį yra būtina žinoti, yra tas, jog fejerverkas negali būti nukreiptas į aplink stovinčius žmones ar šalia esančias pastatus.

Bandant iššauti įsigytus fejerverkus dažnai nutinka taip, jog yra uždegamas dagtis, tačiau pirotechnikos gaminys neiššauna. Ką tokiu atveju daryti? Dauguma žmonių skuba prie neiššovusio fejerverko, tam, kad galėtų įvertinti situaciją. Tačiau tai nėra tinkamas sprendimas – jei uždegėte dagtį, o fejerverkas neiššovė, palaukite nemažiau kaip 5 minutes ir tik tada prieikite prie fejerverko.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad nuo fejerverkų  padarytos žalos dažniausiai nukenčia jaunuoliai, turintys mažiau nei 18 metų. Jei ir jūsų turite tokio amžiaus vaikų, brolių  ar seserų, nepraleiskite progos jiems priminti, kad su pirotechnikos gaminiais reikia elgtis itin atsargiai. Maža to, bus idealu, jei pasirūpinsite, kad jūsų aplinkoje esantys jaunuoliai nepirktų galingų  fejerverkų – šie gaminiai skirti suaugusiems.